Jelly Sandalet ve Terlikler Geri Döndü!

Jelly Sandalet ve Terlikler Geri Döndü!

Birini ya da her rengini satın alın ama ne yaparsanız yapın jelly terlik ve sandaletlerin yazlık gardırobunuza girmesini sağlayın!

Neo-gladyatörler, yüksek topuklu terlikler ve klasik tarzda şık loafer’ların yanı sıra 2021 ilkbahar – yaz sezonuna damga vuran bir trend daha var: Jelly sandalet ve terlikler!

İştah açan şekerlemelere benzeyen renkleri ve dokusuyla, mevsime yakışan enerjiyi tarzınıza en konforlu şekilde katmaya hazır olan jelly terlik ve sandaletleri ayağınızdan çıkarmak istemeyeceksiniz.

Jöle sandaletler ilk olarak 1940'larda suya dayanıklılığı ve rengarenk, keyifli görünümleri sayesinde çocuklar için eğlenceli ama işlevsel bir ayakkabı olarak ortaya çıktı

1980 ve 1990’lı yıllarda çocuk olanlar, bir zamanlar sırf ucuz ve erişilebilir oldukları için popüler ayakkabılar olarak etiketlenen bu modelleri mutlaka hatırlayacaktır, kendi ayağında ya da arkadaşlarında.

Bugün jelly sandaletler, Off-White'dan Gucci'ye moda tasarımcıları ve aradaki herkesin kendi sofistike yorumlarını sergilediği beklenmedik bir dönüş yaşıyor.

İlk bakışta çocuksu görünen bu moda akımının ana akım modaya dönüşmesi fikrine kaşlarını kaldıranlar olsa da, dünyaca ünlü isimlerin ve influencer’ların gönüllü önderliği, jelly sandalet ve terlikleri yazlık kombilerin olmazsa olmazlarından biri haline getirdi bile!

Üstelik eskiden sadece deniz kenarında, plajlarda ya da doğada tercih edilen, temizlenmesi oldukça kolay bu model, bugün şehir sokaklarında atılan adımlara da yön veriyor.

Geri dönüştürülebilir PVC’den üretilen modeller hafif ve konforlu yapısı ile de dikkat çekiyor.

Yazlık mini elbise ve eteklerle, keten şort ve mini kot şortlar ile kusursuz bir uyum yakalayan jelly modeller arasından kendinize uygun olanı bulduğunuzda, yaz aylarınıza neşe, renk ve enerji katacak!

Ayakkabı trendlerini yakından takip eden ve sizlerle paylaşan Shoemol.com’da beğeninize sunulan Karma marka rengarenk Jellyper terlik koleksiyonuna göz atmayı unutmayın…