Yeni Bir Ayakkabı Trendine Nasıl Ayak Uydurmalı?

Yeni Bir Ayakkabı Trendine Nasıl Ayak Uydurmalı?

İnternet trendlerinin aşırı yükünü yönetme kılavuzumuz ile moda kurbanı olmayın.

Yeniliğin heyecanı, moda çarklarının dönmesini sağlar, ancak yeni bir trende katılırken dikkatli bir şekilde adım atmak önemlidir.

Dijital çağda, bilgi internette son derece hızlı bir şekilde yayılıyor ve mutasyona uğruyor ve olmazsa olmazlar listeleri hızla değişiyor. Bu yoğun trafikte yolunuzu kaybetmemeniz için dikkatli olmanız gerekli.
Modern trend döngülerinin teşvik ettiği tüketim çılgınlığı, modaya kötü bir ün kazandırıyor. Peki bir trendin sizin için doğru olup olmadığına nasıl karar verebilirsiniz? Ve karar verdikten sonra nasıl uygulayabilirsiniz? Anahtar, hangi trendlerin size uygun olduğunu ve hangilerinin gardırobunuza sorunsuz bir şekilde gireceğini seçmektir.

Seçici olun
Herhangi bir yeni ayakkabı trendiyle tanışmanın ilk adımı seçim sürecidir. Kimse moda kurbanı olmak istemez. Önerilen ve hatta cilalanan her şeyi satın almak, kişisel tarzınızı hızla yıpratır. Eğer sizin sitilinizi yansıtmıyorsa, dikkat çekici de olsa yeni bir ayakkabı almanın ne anlamı var? Sürüye katılmaya karşı koyun ve yalnızca bahsi geçen ayakkabılar sizin için uygunsa satın alın.

Acele etmeyin
Trendleri partinin can damarı kabul edersek, modaya uygun bir şekilde geç gelmek de sorun olmaz. Herhangi bir ürünü satın almayı düşünmek için mutlaka zaman ayırın. Moda sezonlarının hızlı değişimi ve çevrimiçi aşırı doygunluk, bir trendin yanıp sönmesi ve sahip olması gereken parlaklığını oldukça hızlı bir şekilde kaybetmesi anlamına gelir.
Uzun ömürlü olup olmadığını görmek için beklemenizde hiçbir sorun yok. Bu günlerde trend döngüsü çok daha kısa sürüyor.
Ama iyi ve değerlendirilebilir trendler daha uzun süre gündemi meşgul eder, hatta genellikle yıllarca kalır. Acele etmeyin.

Satın almadan önce deneyin

Bir ayakkabıyı satın almadan önce, gardırobunuzdaki mevcut parçalarla eşleştirmeyi deneyin. Gerekiyorsa satın alın ama onaylamadan önce giyerek deneyin. Hala cazip görünüyorlar mı? Kıyafetlerinize eşlik edebiliyorlar mı? Birden fazla şekilde ve durumda giyilebilirler mi? Yoksa sadece herkeste oldukları için mi satın almak istiyorsunuz? Doğru ve tarafsız bir değerlendirme yapın ve kendi sorularınıza verdiğiniz cevaplar sizi tatmin ediyorsa, o zaman satın alın.

Trendi takip edin
Trendler zamanla gelişir. Tasarımcılar trend olan modelleri alır ve onu her sezon taze hale getirecek şekilde uyarlarlar. Trend geliştikçe, gerçekten karşı koyamayacağınız bir şeye dönüşebilir ve işte o zaman yapacağınız alışverişe dair içiniz tamamen rahat olur. Bırakın evrilsin…

Sosyal medyaya kanmayın
Herhangi bir eğilime aşırı maruz kalmak kafa karıştırıcı olabilir. İlk gördüğünüzde hiç de cazip gelmeyen bir ayakkabı modelini sosyal medya yansımalarının etkisinde, kendi özgür iradenizi unutarak, efsunlanmış gibi satın almak istemezsiniz. Unutmayın ürünler size hizmet etmeli, siz onlara değil. Üstelik günümüzde sosyal medyada gördüğünüz insanların çoğunun o ürünü giysin diye üzerine para aldığını aklınızdan çıkarmayın.

Uyarlama ve yorumlama
Trend her ne olursa olsun, kendi tarzınıza göre şekillendirerek görünümünüze uyacak şekilde yorumlayın. Kişisel tarzınızı hype'ın önüne koyduğunuzda yanlış yapamazsınız!